ده بافت قوی و تاثیرگذار در معماری داخلی

پارچه های خزدار و کرک تبحر زیادی در جلب توجه به سمت مبلمان و گرما بخشیدن به فضا دارند. اگر به پوست حیوانات علاقه دارید بهترین نمونه از این بافت های خزدار و نرم هستند.

چوب طبیعی با گره هایی که به صورت طبیعی در خود دارد یکی از زیباترین شاهکارهای خلقت است. بافت چوب و گره های آن بافتی قدرتمند محسوب می شود که آرامش و راحتی و گرما را با خود همراه دارد . حضور این ماده بر روی کف و دیوار تاثیر خود را به خوبی در فضا نمایان می کند. دیوارهای سرد و ساده با کمک تخته کوبی چوبی در قسمت تحتانی دارای بعد می شود و جذابیت بصری آن افزایش می یابد.

یک کاشی کاری هنرمندانه به خصوص با کاشی های کوچک می تواند نتیجه ای خیره کننده را خلق کند و بافتی قدرتمند و تاثیرگذار به دکوراسیون بیافزاید. اگر آشپزخانه ای بیش از حد ساده دارید با استفاده از این تکنیک روی دیوار جان تازه ای به دکور آن ببخشید.

آینه یکی از موثرترین بافت ها را دارد. با این که بسیار صیقلی و براق است اما هیچ چیز نمی تواند در بعد بخشیدن به فضا به پای آینه برسد. علاوه بر آینه های بزرگ یکپارچه ، عناصری هم که از تکه های آینه ساخته شده اند می تواند در ایجاد بافت و عمق بخشیدن به فضا موثر باشند.

کاغذ دیواری ها برخی مواقع بیشتر از اینکه طرح را به دکوراسیون وارد کنند در ارتقا و افزایش بافت دکوراسیون نقش دارند. البته همیشه به دنبال کاغذ دیواری های طرح دار نباشید. اگر دکوراسیون فضا از طرح و الگو اشباع است با انتخاب کاغذ دیواری های ساده اما بافت دار به تکمیل دکوراسیون و افزایش جذابیت بصری و احساسی دکوراسیون بپردازید.

کنف بازتاب رنگ و احساس خاک است. بافتی کاملا طبیعی و ارگانیک است که حضور آن در خانه به عنوان پوشش کف و اکسسوری خوشایند خواهد بود.

تور همیشه و در هر دورانی دوست داشتنی و خوشایند بوده و هست. تور روی هر سطح و قسمتی استفاده شود، زیباست و هیچ چیز نمی تواند جای پرده های توری را بگیرد.

حضور آجر نیز مانند دیگر عناصر برآمده از خاک درخانه خوشایند است و حسی خانگی ایجاد می کند و تنوع رنگی آن در مناطق مختلف آب و هوایی بخوبی بکار می آید.

استفاده از پارچه های کرک مانند مخمل نیز در قالب روکش مبل ، پرده و کوسن به زیبایی این بافت را به نمایش می گذارد. پارچه هایی با الیاف طبیعی مانند لینن نیز در عین سبک بودن تنوع بافتی خوبی در فضا ایجاد می کنند. چین خوردگی های پارچه نیز باعث افزایش جلوه آن می شود. اگر پارچه ای ساده و براق در دکور اتاق تان دارید با چین دادن یا پلیسه کردن آن می توانید بافتی قویتر به دست آورید.

لازم نیست حتما همه مبلمان شما چرمی باشد، تکه ای کوچک از چرم هم تاثیر چشمگیری در دکور می گذارد. تک صندلی یا کفپوش چرمی کوچک با رنگها و نقش های زیبا ، گرما بخش خانه بوده و حس خوبی از عناصر طبیعی به دکوراسیون شما می دهد.

 

منبع : ماهنامه منزل

/ 0 نظر / 81 بازدید