رادیاتورهای شیشه ای

رادیاتور شیشه ای یکی از قدیمی ترین انواع رادیاتور است که اولین نمونه آن با نام Radiaver توسط  یک معمار فرانسوی به نام Rena Coulon  در سال 1973 میلادی برای شرکت Gobain-Saint ساخته شده است . تا امروز رادیاتور شیشه ای دست خوش تغییرات عمده ای شده و اکنون با پژوهش و توسعه فراوان از دیدگاه فنی و غیر فنی به بلوغ کامل رسیده است.

ویژگی ها
- این رادیاتورها با استفاده از آلیاژهای خاص آلومینیوم و روش تولید اکستروژن نسبت به رادیاتورهای آلومینیومی دایکست از استحکام، زیبایی، ظرافت، ضریب حرارتی، راندمان و حجم آبگیری بالاتری برخوردار می باشند. 
- امکان سفارشی در رنگ های متنوع. 
- به دلیل داشتن تقارن به صورت پشت و رو، و از چهار جهت قابل نصب می باشند. 
- وجود لوله های مسی ضمن افزایش طول عمر این رادیاتور، مانع از الکترولیز شدن آب درون رادیاتور و تولید گاز هیدروژن شده و نیاز به هواگیری های مکرر ندارد. لذا این نوع رادیاتورها بهترین گزینه برای استفاده در سیستم های گرمایشی شوفاژ دیواری (پکیج) می باشند. 
- با توجه به شکل هندسی منحصر به فرد از سیاه شدن دیوار به مقدار قابل توجهی جلوگیری می شود. 
- مزیت استفاده از این رادیاتورها، استفاده از لوله های مسی می باشد. 
- تحمل فشار کاری تا 10 اتمسفر. 
- رادیاتور ها همراه با مجموعه اتصالات رایگان (شیر هواگیری، درپوش و ملزومات نصب) عرضه می گردند. 
- حجم آبگیری هر پره از این رادیاتورها حدود دو برابر ظرفیت رادیاتورهای معادل موجود در بازار می باشد. 
- جداره داخلی رادیاتورها، با رنگ پوشش داده شده است تا موجب بالا رفتن مقاومت و افزایش طول عمر رادیاتور در مقابل آب های خورنده گردیده و همچنین مانع از الکترولیز شدن آب درون رادیاتور و تولید گاز هیدروژن شود.
-پانل رادیاتور های معمولی طرحی خسته کننده و ساده دارند اما رادیاتور های شیشه ای علاوه بر تولید گرما، بسیار شیک هستند. رادیاتور شیشه ای طراحی شده اند تا راحت در هر محیطی خود نمایی کنند. حتی می توانند تصاویر زیبا را مانند تابلو به نمایش گذاشت یا بصورت قابی شیشه ای، در محیط نصب کرد .

پی نوشت : من قبلا ازین رادیاتورها حداکثر تو تبریز ندیده بودم اجرا شده شو ولی به لطف آقای آراسته تو شرکت دکوماتیس فهمیدم که در حال حاضر توی ایران امکان خرید و استفاده ازین چیزای شیک هم وجود داره ^_^

منبع : گروه صنعتی دماوند 

/ 0 نظر / 20 بازدید