Les Bains des Docks

Les Bains des Docks، یک مرکز بازی های آبی در شهر Le Havre فرانسه است که توسط معمار سرشناس فرانسوی، جین نوول طراحی شده است. فضای کل این مرکز ۵۰۰۰ متر مربع است که شامل ۱۲ استخر – که یک استخر ۲۱ در ۵۰ متر روباز هم جزوشان است – ، یک سونای بزرگ، حمام های به سبک شرقی ، یک حوضچه ی چشمه ی آب گرم و اتاق های ماساژ میشود.

http://www.home-designing.com/wp-content/uploads/2011/01/kids-play-pool-Les-Bains-Des-Docks-Aquatic-Center-6.jpg

http://www.home-designing.com/wp-content/uploads/2011/01/spa-water-feature-Les-Bains-Des-Docks-Aquatic-Center-7.jpg

http://www.thecoolhunter.net/images/stories/2007pics/storiesnew2007pics/marchpics/jeanpool.jpg

سرتاسر فضای داخلی مجموعه پوشیده شده از کاشی های کوچک و بلوک های تماما” سفید است که درخشندگی خاصی به محیط داخلی داده است. معمار بنا خود این طرح را بر گرفته از لنگر گاه هایی میداند که بر خلاف محیط شلوغ و پر هیاهوی آن، محیطی آرامش بخش و لطیف دارد. همچنین در این کار هم ، مانند اکثر کارهایی که آب، یک عنصر مهم و اساسی آن بوده، بازی نور نقش مهمی را ایفا میکند.

http://deco-design.biz/wp-content/jean-nouvel-bains-des-dock.jpg

http://www.thenumber4.com/blog/wp-content/uploads/2010/12/lesbainsdesdocks4.jpg

فضاهای داخلی ، مخصوصا” فضای داخل استخر سرباز، کاملا” تداعی کننده ی نقاشی های سورئال است، طوری که معلق بودن محیط به بیننده کاملا” القا میشود. همچنین استفاده ی هوشمندانه از انبوه رنگ های تند، در میان رنگ های خنثی محیط، برای بخش کودکان، تضادی بسیار جالب را پدید آورده.

/ 3 نظر / 6 بازدید
Hassan.Shakouri

سلام دوست من و شاید ... معماری را معمایی است که ...

Hassan.Shakouri

ما همه از یک قبیله ی بی چتریم فقط لهجه هایمان ، ما را به غربت جاده ها برده است تو را صدا می زنم که نمی دانم مرا صدا می زنم که کجایم ای ساده روسری که در ایستگاه و پچ پچه ها ای ساده چتر رها که در بغض ها و چشم ها تو هر شب از روزهای سکوت رو به دیوار به خوابی می روی تو هر شب از نوارهای خالی که گوش می دهی باز می گردی ما همه از یک آواز کلمات را به دهان و کتابخانه آوردیم شاید آوازهایمان ، ما را به غربت لهجه ها برده است ای بغض پرکنده در غربت این همه گلوی تر ای تو را که نمی دانم ای مرا که کجایم کسی باید از نوارهای خالی به دنیا بیاید کسی باید امشب آواز بخواند کسی باید امشب با غربت جاده ها و لهجه ها به قبیله ی بی چتر برگردد ما همه از یک گلوی پر از ترانه رها شده ایم فقط سکوت هایمان ، ما را به غربت چشم ها برده است کسی باید امشب نخستین ترانه را به یاد آورد ×هیوا مسیح×

مکعب های قرمز و سبز و زرد خیلی جالب شدن. وبلاگ قشنگی داری.