Shelter Corporation 2013

شرح موضوع
شرکت Shelter ژاپن از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته معماری از کلیه دانشگاه ها ، موسسات عالی ، کالج ها و ... برای شرکت در این مسابقه دعوت می کند .

موضوع مسابقه امسال : درک بازخورد زمان و معماری

بیانیه کومیکو لنو
زمانی که به رابطه بین زمانی و معماری می اندیشیم ، ازین که کی می تواند این رابطه خوب به نظر بیاید متعجب می شوم .
در زندگی روزمره ، ما زمان را در مقیاس های مختلف تجربه می کنیم و تغییر عملکرد و چهره معماری با انواع و اقسام زمان مطابقت دارد . در این رقابت من از شما انعکاس و نشان دادن یک مقیاس خاص زمان در کالبد معماری را می خواهم . برای مثال طراحی یک اقامتگاه موقتی که ممکن است مردم فقط چند سال در آن باقی بمانند .
مهمترین مسئله رابطه بین زمان ، زندگی شخصی و اجتماعی افراد و شهرسازی است . این نشان می دهد که ما زمان را به عنوان دوره عملکرد یا طول عمر ساختمان یا لخظه ای از یک واقعه ناگهانی ، مطرح نکرده ایم .
من از شما انتظار دارم که فکر کنید در مورد روش هایی که " زمان " در زندگی روزمره و اجتماعی شما اثر کرده است و با درک این موضوع یک معماری جدید ارائه دهید .
برای این پروژه هیچ مقیاس یا برنامهخاصی وجود ندارد فقط سازه (ساختار) اصلی پروژه باید از چوب باشد . سازه چوبی ساختاری است که زمان در آن تاثیر می گذارد . شما با فکر کردن و هدایت این مسیر فکری می توانید به مفاهیم جالبی در مورد ارتباط زمان و معماری می توانید دست پیدا کنید .

هیئت داوران
Kumiko Inui - معمار و استاد دانشگاه هنر توکیو
Tom Heneghan - معمار و استاد دانشگاه هنر توکیو
Senhiko Nakata - معمار و استاد دانشگاه میوگی
Nobuaki Fuyuya - معمار و استاد دانشگاه واسدا
Maki Onishi - معمار

جوایز
نفر اول 1000000 ین و لوح تقدیر
نفر اول 500000 ین و لوح تقدیر
نفر اول 100000 ین و لوح تقدیر

تقویم مسابقه
مهلت ثبت نام و ارسال اثر تا 5 ام مهر ماه 1392
برای ثبت نام در مسابقه باید فرم (برای ورود کلیک کنید) شرکت در مسابقه پر شود .
داوری اولیه در تاریخ 20 مهر ماه 1392 در دفتر مرکزی شرکت - با مسئولیت محدود - در شهر یاماگاتا برگزار می شود .
داوری نهایی در تاریخ 24 آذر 1392 در دامنه کوه پلازا در حومه توکیو برگزار می شود .

روش داوری :
تعدادی از آثار در داوری اولیه توسط هیئت داوران انتخاب شده و نتایج در وب سایت شرکت اعلام خواهد شد . از طراحان آثار برگزیده دعوت می شود تا در داوری نهایی که بصورت ارائه باز خواهد بود آثار خود را به زبان انگلیسی ارائه دهند . هیئت داوران از بین این آثار سه اثر را انتخاب می کنند .
لازم به ذکر است که شرکت کنندگاه اجازه تکثیر این آثار در مجلات معماری و وب سایت رسمی شرکت را به برگزارکننده مسابقه می دهند .

- هیچ کدام از آثار ارسالی عودت داده نمی شوند و شرکت کننده به شرکت اجازه تکثیر کل مدارک و اطلاعات و بایگانی آنها در شرکت را می دهد .
- آثار باید در یک شیت A1 برای ارائه در مرحله دوم برای داوری هیئت ژوری ازئه داده شوند .


هزینه شرکت در مسابقه
بدون هزینه


ترجمه : نویسنده
منبع : سایت اوپن گپ

/ 0 نظر / 32 بازدید