مسابقه ی طراحی معماری بین المللی دانشجویی UIA-HYP

عنوان : تغییر و دگرگونی در معماری
موضوع : تغییر و دگرگونی : معماری سنتی و مدرنیسم را در یک کانسپت واحد و متنوع جای دهید.
داور : معمار Meinhard von Gerkan
آخرین مهلت ثبت نام : 30 ژوئن، 2015
آخرین مهلت ارسال آثار : 31 آگوست، 2015

توضیحات مسابقه
دگرگونی در معماری باید پاسخگو شرایط مکان و فضا ی خودش باشد . آنچه که اهمیت دارد ارتباط بین معماری و شهر، و ارتباط بین معماری و محیط زیست طبیعی است. اهداف مسابقه، کاوش در محیط زیست و پیدا کرن ایده های پایدار در عصر اطلاعات، و تلفیق ایده های خلاقانه در کانسپت های طراحی با مهارت های اولیه موثر دانشجویان که از سیستم آموزشی معماری فرا گرفته اند را، جهت ساخت فضایی برای بشر در شهر های کوچک و روستاها، می باشد. این مسابقه از شرکت کنندگان می خواهد تا به طور دقیق همراهان خود را انتخاب کنند و تاثیرات تاریخ معماری را بررسی کنند، نیاز های پیچیده ی معماری و محیط زیست را مورد مطالعه قرار دهند، به اتفاقات و مراسم رایج در هر منطقه توجه کنند، و فضاهای معماری و شهر پایداری را شکل دهند.

زمینه مسابقه
مسابقه ی طراحی معماری بین المللی دانشجویی UIA-HYP سال 2015 ، در کشور چین با پشتیبانی UIA ( اتحادیه بین المللی معماران )  برگزار می شود. این مسابقه فرصتی است برای دانشجویان معمار دنیا تا با موضوع دگرگونی در معماری درگیر شوند . اعضای داوران شامل معماران راهنما، مدیران و رئیسان دانشگاه های برتر دنیا هستند. این مسابقه با موضوعی چالش برانگیز، داورانی با اعتبار به عنوان متخصصین را گمارده و بزرگ ترین مسابقه بین دانشجویان در چین خواهد بود و وجهه جهانی آن برای سال های آینده رشد خواهد کرد.

موضوع مسابقه
تغییر و دگرگونی : معماری سنتی و مدرنیسم را در یک کانسپت واحد و متنوع جای دهید.
ما چگونه معماری را خلق کنیم تا دگرگونی را در یک محیط  فراتر از یک حس ایجاد کند؟ هنگام طراحی فرم ها و فضا ها، چه قوانینی هستند که بر اساس محیط و شرایط جغرافی و معماری سنتی و مدرن مشخص می شوند؟ گونه شناختی چه تاثیری بر وحدت فضا ها دارد؟
معماری یک فرم تابع ارزش های اجتماعی، است. این مسابقه توسط معمار Meinhard von Gerkan مطرح شده و اساسی ترین چالش معماری و جامعه را بیان می کند. از شرکت کنندگان انتظار می رود تا فرمی را بر اساس تجارب خود راجع به عملکرد و کارایی ساختمان های محوطه دانشگاهی بکشند و یک پردیس دانشگاهی معماری را با دیدی رو به آینده طراحی کنند. پروژه های شرکت کنندگان باید از علم روز تاثیر گرفته باشند و به شیوه ای امروزی و معاصر در فرهنگ محلی با کانسپت خاص، قرار گیرند و هم چنین به شرایط اقلیمی، تپوگرافی و لند اسکیپ توجه کنند. شرکت کنندگان می توانند به پیشنهاد داور مسابقه، Meinhard von Gerkan، به میل خود طرحشان را در زمینی فرضی در قسمت های شمالی یا جنوبی چین قرار دهند یا سایتی را به انتخاب خودشان در نظر بگیرند.
در این مسابقه معماری موضوع های " اتخاذ یک الگو ی مدرن، فرهنگ موجود در کالبد ساختمان، تنوع در عین وحدت" نقش اساسی را دارند. پروژه به دنبال طراحی 

/ 1 نظر / 62 بازدید
مريم

سلام ، مطلب خيلي خوبي بود ممنون از زحمتي که کشيديد ، منم يه سايت دارم با موضوع ابزار و کدهاي زيباسازي براي وبلاگ نويسان ، ابزارهايي مثلا : ابزار عشق سنج ، ابزار اسلايدر تصاوير ، ابزار بارش حباب و ستاره و قلب و ابزار اوقات شرعي ووو... منتظر حضورتون هستم [قلب][گل]